Ateliér NeVa

  • Od září, odpoledne po 15. hodině
  • cyklus 1x za 14 dní po 1,5 hodině
  • -Pro všechny , kdo si chtějí připomenout vůni barev a radost z tvoření. Pod vedením akademické malířky.

NeVa tréning s pamětí  

  • od září, odpoledne po 15. hodině
  • cyklus 1x za 14 dní po 1,5 hodině
  • cyklus tematicky zaměřených cvičení paměti

Ateliér  NeVa (po)pletené povídání

  • od září, odpoledne po 15. hodině
  • cyklus 1x za 14 dní po 1,5 hodině
  • cyklus pletení s instruktorkou a povídáním se zajímavými lidmi jako na přástkách

 

Zájemci se mohou hlásit na recepci společnosti CTCenter na tel. čísle 774501796, nebo na informacích AGE Centrum v prvním patře budovy, kde dostanou další informace o průběhu a ceně kurzu i přesných termínech kurzů.

 

 


 

Děkujeme všem, kteří se dne 20. 2. 2017 zúčastnili našeho Dne otevřených dveří.

IMG_5808 IMG_5766

Nejprve si senioři společně Mgr. Reginou Valentíkovou, zavzpomínali v rámci „Reminiscenční dílny“ na starou Olomouc. Prostřednictvím různých kvízů, skládaček a doplňovaček srovnávali staré fotky s tím, jak město vypadá dnes.

IMG_5771 IMG_5772

MUDr. Dagmar Malotová, naše paní ředitelka, několikrát v průběhu Dne otevřených dveří, provedla návštěvníky našim „Ateliérem soběstačného žití“. Představila naše partnerské firmy a seznámila přítomné se zařízením a pomůckami, které si k nám můžete přijít nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet.

IMG_5775 IMG_5784

Na návštěvu k nám přijela slečna Tereza Nagyová, reprezentantka Českého ILCO z.s. – dobrovolného sdružení stomiků. Společně s dalšími členy této organizace nás seznámila s problematikou stomických pacientů, ale i s tím, jak lze vést důstojný a plnohodnotný život i s tímto handicapem.
Přivezla nám také ukázat své spodní prádlo MYPOUCH, které vzniklo z potřeby pacientů, cítit se komfortně a sebevědomě. A také mít v kteroukoli denní dobu jistotu, že má stomie podporu, kterou potřebuje. Také nám představila svůj nejnovější kousek oblečení, kterým jsou krásné plavky pro ženy – stomičky.
Vážíme si její odvahy a otevřenosti, s níž o svém handicapu mluví a pomáhá tak všem, kteří její pomoc a pomoc organizace České ILCO potřebují.

Více se dozvíte na : nejsemtabu.cz

IMG_5812 IMG_5821

Skvělá byla také dílna s PaedDr. Lubomírem Holzerem, s nímž jsme si povídali o možnostech a účincích muzikoterapie. Seznámil nás ale také s některými technikami, které sám využívá a přinesl také spoustu nástrojů. Mohli jsme si tak sami na sobě vyzkoušet, co s námi taková společná improvizace za pomocí bubnů a zpěvu udělá. Pro mnohé z návštěvníků to byl velmi radostný a překvapující zážitek.

IMG_5841 IMG_5863

Senioři si u nás také mohli vyzkoušet „Trénink paměti“, který je skvělý pro všechny věkové kategorie. Paní ředitelka, MUDr. Dagmar Malotová je seznámila s pomůckami a postupy, které člověku pomohou, chce-li na sobě pracovat.

IMG_5869 IMG_5876

Byl to krásný den, který nám přinesl radost ze spousty zajímavých  setkání a příslibů nové spolupráce. Celé setkání jsme uzavřeli v kruhu, u řeckých kruhových tanců.

Facebook
Facebook